Adil Sani KONUKOĞLU |GSO MECLiS BAŞKANI

1961 yılında Gaziantep’te doğdu. 1980 yılında Gaziantep’te lise eğitimini, 1984’te ABD University of Denver’de İngilizce lisan eğitimini tamamladı.
1987 yılında Sanko Tekstil A.Ş. iplik tesislerinde çalışma hayatına başladı. 1992-2006 yılları arasında SANKO Holding’de CFO görevini üstlendi. 2006 yılından beri SANKO Holding’e bağlı Okul, Hastane, Çimento - Beton ve İplik-Havlu grup başkanlıklarını sürdürüyor.
Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Gaziantep Koleji Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Gaziantepspor Yönetim Kurulu Üyesi, Sankospor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı, Gaziantep Genç İşadamları Derneği Kurucu Başkanı, Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı ve Gaziantep Tekstil Sanayi İşverenleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, İpekyolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi ve B20 Türkiye İş Dünyası Liderleri Forumu Üyesi olarak görev yaptı.
Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Adil Sani Konukoğlu, halen Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanlığı ile TOBB Sanayi Odaları Konseyi Üyeliği ve Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeliği, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili, Kudüs Tahkim Merkezi Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Gaziantep’i Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.