18.08.2020 PIRLANTANTEP BAŞARI SİZDEN BURSLULUK BİZDEN

Tüm Dünya’yı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) Salgını nedeniyle bu yıl eğitim döneminde kesintiye uğrayan yüz yüze eğitimler, uzaktan eğitimle devam etti. Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) olarak 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde uygulanmış olan Lise Geçiş Sınavı’nda (LGS) ilk bine giren, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ise ilk 5 bine giren 202 öğrenciye ödül töreni Büyükşehir Belediyesi Fıstık Park içinde bulunan alanda gerçekleşti.

Törene, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı Fikret Kileci, Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Akıncı, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Teymur ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende, her öğrenciyi bir pırlanta olarak gördüklerini ve bunun için projenin ismini PırlantAntep koyduklarını aktaran Gül, “Öğrencilerimizi, öğrencilerimize şimdiye kadar emek veren fedakâr ailelerini, öğretmenlerimizi, okul idarecilerimizi, öğrencilerimize doğrudan ya da dolaylı katkısı olan herkese teşekkür ve tebrik ediyorum. Gaziantep ile ilgili GAGEV olarak iyi olan her şeyi destekliyoruz. Geçen sene burs vermeye başladık, bu sene de 202 kişiye burs veriyoruz. Kimse kimsenin rakibi değil. Gaziantep’te her başarılı öğrencinin ve ailesinin yanında olmak istiyoruz. Yeni bir hayata atılıyorsunuz. Şartlar artık geçmiş yıllara göre çok çok iyi. Şehir olarak da bizlerde yanınızda olmak istedik.” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin “inanırsan, aşkla yaparsan, imanla yoluna devam edersen başarırsın” diyerek öğrencileri tebrik etti.