21.10.2019 MÜTEVELLİ HEYET TOPLANTISI

Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti, Gaziantep Valisi Davut Gül başkanlığındatoplandı.
Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek. 100. yıl etkinlikleri kapsamında Gaziantep Valisi Davut Gül’ün başkanlığında ilk toplantı yapıldı. Vali Gül, burada 6317 şehit vererek Gazilik unvanını hakkıyla alan bu şehrin 100. yıla yakışır bir şeklide girmesi gerektiğini söyledi.

Atatürk Toplantı salonunda, Gaziantep’i Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti, belediye başkanları, rektör vekilleri ve ilgili kurum yöneticilerinin katılımları ile gerçekleştirilen toplantıda, hummalı bir çalışma ve planlama ile tüm yılı kapsayacak şekilde çeşitli etkinlikler düzenlenmesi gerektiğini vurgulayan Gül, “Tüm Anteplilerin katılımı ile gerçekleştirmek istediğimiz bu etkinlikler ile hem manevi anlamda ecdadımıza görevimizi yerine getirmiş hem de bu şehri bir adım daha ileriye taşımış olacağız. Dünyada “Gazi” unvanına sahip tek il olan Gaziantep’imizin Kurtuluş Savaşı’nda verdiği destansı mücadeleyle TBMM tarafından Gazilik unvanıyla şereflendirilmesinin 100. Yılına yakışır bir şekilde girmeliyiz. Bunun için her zaman olduğu gibi takdir edilen, örnek gösterilen “Gaziantep Modeli” ile çalışmalarımızı başlattık. Bu şehir her şeyin en iyisini hak ediyor ve en iyisini yapabilme gücüne sahiptir” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, etkinliğin Uluslararası platformda da tanıtılması gerekliliğini ifade ederek her bir etkinliğin hem şehir hem ülke pazarlamasına katkı sunmasının öneminedeğindi.
100. yıl etkinlikleri kapsamında hazırlanan sunum eşliğinde devam eden toplantı, görüş alışverişinde bulunulması ile sona erdi.