Deniz KÖKEN | GAOSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI

1964 yılında Ordu’da doğdu. İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra çalışma hayatına 1984–1988 yıllarında İstanbul Üniversitesi’nde memurluk yaparak başladı. 1989–1994 yıllarında Bankacılık sektöründe çeşitli görevlerde bulundu.


1994 Yerel seçimlerinde Eyüp Belediye Başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 1994–2004 yılına kadar devam eden on yıllık bu süreçte, Eyüp Sultan için gerçekleştirilen başarılı projelere imza attı.
1994 Yerel seçimlerinde Eyüp ilçesi ve Büyükşehir Meclis Üyesi olan Köken, 1994–1999/1999–2004 yılları arasında iki dönem bu meclislerde Bütçe ve Tarife komisyonlarında üyelik ve başkanlık yaptı.
Bu yıllar arasında Eyüp Spor Kulüp Başkanlığı, Eyüp Musiki Vakfı kurucu üyeliği ve Ordulular Birliği Hizmet Vakfı kurucu üyeliği gibi çeşitli sosyal faaliyetler içinde bulundu. 


2004 yerel seçimlerinde Kâğıthane ilçesinden 3. dönem tekrar Büyükşehir Belediye Meclis üyesi seçildi.
2004’te Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başladı. Bu dönemde Antalya’yı dünya şehri yapma yolunda çeşitli inşai projelerle birlikte, sosyal belediyecilik kapsamında geliştirdiği; aile, çocuk, yaşlı ve engelli, evde bakım gibi önemli konuları hayata geçirdi.
2009 yerel seçimlerinin ardından Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak atandı. 2011-Dünya Üniversitelerarası kış sporları olimpiyatlarında şehri ÜNİVERSİADA hazırladı.
Antalya’da ASMEK, Erzurum’da ESMEK ve Gaziantep’te GASMEK gibi, iş kollarına ara eleman yetiştirme, sosyal ve kültürel faaliyetleri geliştirme konusunda da başarılı çalışmalara imza atmıştır.
Büyükşehir’lerde yaptığı Belediye Spor Kulüp Başkanlıkları ile de tüm gençlerin spor yapabilmesi için ‘Her evden bir sporcu’ gibi projelere imza attı. Basket, güreş, atletizm gibi branşlarda ulusal ve uluslararası derecelerin kazanılmasında pay sahibi oldu.


Köken, 2014 yılı itibariyle Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’nı ve Gaziantep Basketbol Spor Kulübü Başkanlığı’nı yürütmektedir.